מס הבנזין בווירג’יניה – סוף למיסוי הארכאי

מס הבנזין בווירג’יניה – סוף למיסוי הארכאי

מאת ג’פרי סטיילס.

הערת העורך: כתבה זו הופיעה לראשונה בבלוג של ג’פרי סטיילס, אנרג’י אאוטלוק.

אני לא יודע אם דובר בית הנבחרים של ווירג’יניה התכוון לאותה משמעות כפולה שעולה מתוך התייחסותו למס הבנזין במדינה שלאחרונה המושל בוב מקדונל קרא לביטולו וכינה אותו “מס ארכאי”. הוא בהחלט צדק שמס זה באופן מהיר נהפך למיושן ולא רלוונטי, כאשר מהותו של החוק לא מצליחה לעמוד בקצב ההשקעות הדרוש לתשתיות הרכבים החשמליים, ההיברידים, או סוג אחר של רכבים יעילים. המושל טען שהמס הינו “מקור רווחים תקוע”. המושל מציע להעביר את נטל המיסוי מתשלום על הבנזין לעבר העלאה של תשלומי הרישום וקניית רכבים חדשים.

כמובן שהנושא עומד להיות מושא למחלוקת: כמו מרבית המדינות המס בווירג’יניה העומד על  0.175 דולר לגלון  מקורו מתקופה בה מכירות הדלק גדלו בד בבד עם העלייה בנסיעה בכבישים, ואכן שניהם גדלו באופן יציב שנה אחר שנה. וכמו במרבית המדינות, מכירות הבנזין בווירג’יניה הפסיקו לעלות ואף החלו לרדת מאז המיתון בתחילת 2008, בעוד שערך המס הקבוע על הדלק נשחק על ידי האינפלציה. סביר להניח שמגמה זו  תמשיך גם בשנים הקרובות, כשהחסכוניות של המכוניות עולה באופן חד. מס הבנזין פשוט לא יכול לכסות את עלות התיקון והרחבת הכבישים המהירים בווירג’יניה ללא העלאה משמעותית כעת, שלאחריה תהיה עלייה הדרגתית כשמכירות הדלק ילכו וירדו. אני באופן אישי יכול להעיד על עומסי התנועה שדורשים פתרון מהיר, וכנראה גם יקר.

נקודה חשובה שיש לשים לב אליה היא שהצעתו של מקדונל אינה מסתמכת על ניטור של מתוחכם וגם לא על מדידות פשוטות של מספר קילומטרים של נסיעה בפועל, כפי שרבים אחרים הציעו. במקום אלו, הוא יעלה את המיסים השנתיים, במיוחד עבור דלקים אלטרנטיביים שכעת משלמים מעט מאוד או אינם משלמים כלל. בנוסף, הוא יגדיל את מס הקהילה ב-5% עד 5.8%. חצי אחוז מהרווחים יופנו לפיתוח  תשתיות תחבורה, כך שכל תושבי ווירג’יניה ירוויחו מרשת תחבורה טובה יותר.

אני יכול לחזות מספר התנגדויות להצעת המושל, כולל דאגות שקיצוץ במס הבנזין עשוי להביא לשימוש יתר בבנזין ולפליטות מזהמים, ולהוריד את המוטיבציה לפיתוח ורכישה של רכבים יעילים יותר אנרגטית. אך אין זה סביר שתרחישים אלו אכן יתממשו, בשל שתי סיבות. הראשונה, מחיר הבנזין ירד כעת רק ב-5% לעומת המחיר הממוצע בשנה שעברה, ומהווה פחות מרבע מטווח התנודות של מחיר הבנזין ב-2012. השנייה, עלייה ביעילות ובחסכוניות בדלק מעוגנת כבר בחוק פדרלי אמריקאי אשר יביאו ליעילות של 54.5 מייל לגלון עד 2025. מכוניות ימשיכו להיות יותר יעילות, ללא קשר לעלות הבנזין. המושל יעמוד בפני התנגדויות רבות, ויש לזכור ש-2013 היא שנת בחירות. לכן, מקדונל חשוף לאותן מגבלות של כל מושל שרוצה להיבחר מחדש ולרצות את בוחריו. מגבלות אלו אולי ימנעו ממנו את יישום רעיונו החדש. בכל מקרה, אני מאחל לו בהצלחה עם רעיון זה, אף כי סביר להניח שבסופו של דבר החקיקה תסתכם בהעלאה שולית של המס. אני בטוח שבמדינות אחרות בארה”ב יעקבו בעניין אחר התהליך.

Add Comment

By posting your comment, you agree to abide by our Posting rules

Text

© 2013 Energy Tribune

Scroll to top